top of page
37d22c8b-136f-428e-91da-c503f17a9a15.jpg
01423038-f527-477d-8b6e-8c29a452197c.jpg

8 травня всі демократичні країни світу відзначають День пам’яті та примирення,  а 9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, в якій за різними оцінками загинуло від 50 до 85 мільйонів людей. Для України війна розпочалася 1 вересня 1939 року, а закінчилася 2 вересня 1945 року капітуляцією Японії. Втрати України у Другій світовій війні становлять 8-10 мільйонів українців. На українські землі війна принесла також Голокост, розстріли мирного населення, тисячі зруйнованих міст і сіл. Українці воювали в Червоній армії, УПА, Війську польському, Французьких, Британських, Канадських збройних силах та армії США. Ця боротьба - історія мужності й самопожертви в ім’я спільної перемоги над ворогом.  

   

     Появу маку-символу пам’яті у світі пов'язують із віршами двох людей: канадського військового лікаря Джона Мак-Крея та представниці Християнської асоціації молодих жінок Мойни Майкл.

Д. Мак-Крей під враженням боїв у Бельгії у 1915 році написав твір “На полях Фландрії”, що починався словами:

“В полях фламандських квітне мак

Поміж хрестів – скорботний знак

По нас…” (переклад Оксани Самари).

М. Майкл у 1918 році написала вірш “Ми збережемо віру”, в якому обіцяла носити червоний мак у пам’ять про загиблих. Саме Мойни Майкл у листопаді того ж року першою прикріпила червоний шовковий мак на своє пальто.

Україна вперше приєдналася до європейської традиції відзначення Дня пам'яті та примирення у 2014-му році. Гаслом її було "Ніколи знову". Використовуючи це гасло, у 2015 році Сергій Мішакін створив українську варіацію цього гасла  "Пам'ятаємо. Перемагаємо".

Дизайн символу «мак пам’яті» розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам'яті та Національної телекомпанії України. Автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі. Цей символ  відразу став надзвичайно популярним та близьким для українців, як для ветеранів, так і для молоді.

Вже не перший рік активну участь у відзначенні Дня пам’яті та примирення беруть викладачі і учні Запорізької дитячої художньої школи. До цього Дня в рамках навчальної програми з учнями проводяться тематичні уроки з презентаціями та використанням відповідного відеоряду, влаштовувались зустрічі з воїнами та волонтерами, проходили майстер-класи для дорослих та дітей по виготовленню маку-символу та інших атрибутів перемоги. Така просвітницька діяльність ЗДХШ забезпечує збереження у сучасників  історичної пам’яті та є важливим заходом для патріотичного виховання  молоді - запоруки розбудови сильної і успішної Держави.

День пам'яті та примирення

543.jpg
7574.jpg

Відкриття художньої виставки «Зимові візерунки» творчих  робіт учнів Запорізької дитячої художньої школи

Снимок.JPG

20 грудня 2019 року о 16 годині в «Галереї ЮНІОРІВ», яка розташована в холі Запорізької дитячої художньої школи,  відкривається художня виставка творчих робіт учнів школи «Зимові візерунки». Вона є одним із шкільних заключних творчих заходів 2019 року. На виставці експонуються 47 робіт  учнів віком від 5 до 18 років, які навчаються у підготовчих і 1 – 6 класах художньої школи.

   В ЗДХШ вже стало доброю традицією закінчувати рік передноворічною виставкою учнівських робіт. 2019 рік став для юних талантів «художки» особливим, так як у них з’явилася «Галерея ЮНІОРІВ», в якій вони мають можливість постійно демонструвати глядачам свої творчі здобутки.

   Зима, з її багатьма святами, морозами, ялинкою та подарунками,  є улюбленим святом не тільки для дітей, а і для дорослих. Свої сприйняття зими, її чарівності і магічності, яскраво передали в представлених на виставці роботах учні ЗДХШ. Тематична експозиція вирізняється різноманітністю жанрів та технік виконання.  Зимові пейзажі та натюрморти, веселі забави та новорічні свята і багато іншого молоді таланти представили в різноманітних графічних і живописних  техніках: кольорові олівці, прошкрябування, гратографія, туш-перо, а також багаточисельні композиції, виконані гуашевими фарбами. Також привертають до себе увагу скульптурні твори, в яких, з використанням кольорових ангобів,  відтворені цікаві і різноманітні святкові образи.

           На виставці глядачі мають можливість побачити кращі  живописні, графічні та скульптурні твори молоді, які вражають авторськими фантазіями та талановитим виконанням. 

В "Галереї юніорів" дитячої художньої школи відкрилась виставка студентських робіт Хортицької національної академії

03 грудня 2019 року в "Галереї юніорів" дитячої художньої школи (проспект Маяковського, 3а) відкрилась виставка студентських робіт факультету мистецтва та дизайну Хортицької національної академії «Хортицькі студії», яка проводиться з метою активізації та популяризації художньої та дизайнерської освіти в Україні.

На виставці представлено більше 30-ти робіт, які розкривають повноту та різноплановість освітнього процесу професійної підготовки майбутніх художників образотворчого, декоративного мистецтва та майбутніх графічних та медіа дизайнерів у Хортицькій національній академії.

Познайомитись із майбутньою професією, або чим може займатися учень художньої школи в майбутньому, – саме під таким гаслом була розроблена концепція експозиції.

На виставці представлені навчальні завдання, які відкривають секрети формування професійної майстерності, творчі роботи, в яких проявляється вся яскравість студентської художньої та дизайнерської субкультури, сповненої креативу, творчості та можливостей самовираження, приклади дизайнерської поліграфічної продукції, які піднімають актуальні соціокультурні та екологічні питання.

В експозиції представлені роботи з дисциплін: «Живопис», «Рисунок», «Робота в матеріалі», «Композиція і проектування», «Пластична анатомія», «Декоративний розпис», «Шрифти і типографіка», «Дизайн-проектування», «Комп’ютерний дизайн та графіка».

Під час відкриття виставки проведено майстер-клас «Робота в стилі поп-арт» в техніці трафаретного розпису.

Виставка відповідає ключовим завданням освіти ХХІ століття – уміння вчитись, уміння діяти, уміння бути й уміння жити разом, та допомагає учням та студентам відчути себе частиною творчої спільноти художників і дизайнерів.

Експозиція студентських робіт триватиме до 20 грудня. Запрошуються усі охочі. Вхід вільний.

У "Галереї юніорів" відкрилася виставка  переможців конкурсу дизайн-концептів перспективного гвинтокрила

12 листопада у "Галереї юніорів" дитячої художньої школи відбулося відкриття виставки робіт студентів Класичного приватного університету (далі – КПУ) - переможців конкурсу дизайн-концептів перспективного гвинтокрила.

Кафедрою дизайну КПУ проведено Всеукраїнський студентський конкурс дизайн-концептів перспективного гвинтокрила, приуроченого до 70-річчя ДП «Івченко-Прогрес», у рамках  впровадження нової дисципліни «Український дизайн».  Учасниками конкурсу стали студенти із багатьох вишів України, де навчають майбутніх дизайнерів та спеціалістів з авіаційної техніки.

На виставці були представлені роботи, виконані студентами кафедри під керівництвом досвідченого старшого викладача та майстра своєї справи — Косюка Володимира Ростиславовича.

Учні дитячої художньої школи побачили цікаві проекти студентів та взяли участь у майстер-класі  Косюка В.Р. на тему «Діагностика та розвиток творчих художніх здібностей» Із різних об'ємних модулів складали куб, визначали одиницю виміру кута та довжини на спеціальному приладі тощо.  

Для учнів художньої школи такі заходи дають можливість визначитись яку професію обрати в майбутньому.

Виставка триватиме до 30 листопада. Запрошуємо всіх охочих відвідати експозицію!

"Галерея юніорів" презентує виставку робіт переможців міського конкурсу образотворчого мистецтва «Запоріжжя моєї мрії» до Дня міста

До Дня м.Запоріжжя, 12 жовтня 2019 року з 10.00 до 14.00 години на ділянці від вул. Перемоги-проспект Маяковського (орієнтир музичне училище ім. П. Майбороди, проспект Маяковського, 22) відбудеться виставка робіт переможців міського конкурсу образотворчого мистецтва «Запоріжжя моєї мрії». Після завершення урочистих заходів роботи будуть експонуватися в «Галереї юніорів» Запорізької художньої школи (Маяковського 3а).

Вже багато років поспіль 14 жовтня святкує славне місто Запоріжжя свій день - День міста. Активну участь у різноманітних святкових заходах до Дня міста беруть викладачі та учні мистецьких шкіл м. Запоріжжя. Яскравою домінантою серед них є цьогорічний конкурс творчих робіт юних талантів «Запоріжжя моєї мрії». В своїх роботах молодь передає «своє бачення» про красу та благоустрій рідного міста, свої мрії про його та своє майбутнє.  На виставці глядачі мають можливість побачити кращі живописні  і графічні композиції, які вирізняються майстерністю виконання та вражають авторськими фантазіями.

Мета творчого заходу - представити глядачам творчість юних художників, їх думки, мрії та благородні наміри -  зробити наше місто привабливим, красивим,  яскравим та сучасним; в якому буде комфортно жити і дорослим, і молодим, і дітям. Хочеться побажати: «Хай здійсняться юні мрії!».    

 До участі у конкурсі долучилися 97 талановитих учня мистецьких шкіл м.Запоріжжя віком від 6 до 16 років. На експозиції буде представлена частина творчих робіт переможців конкурсу.

У кожній роботі - різноманіття жанрів та технік виконання, яскравість колірних рішень та велика емоційна наповненість. Представлена широка тематика авторських робіт – історія міста та його  сьогодення,  буденне життя запоріжців та мрії про прийдешнє, архітектура майбутнього, славна козацька доба та багато чого іншого. Автори робіт вправно володіють техніками  акварелі і гуаші, пастелі, різними графічними матеріалами, які потребують особливої точності, акуратності і вправності при роботі з ними. 

Атмосфера творчості – найкраще середовище для духовного розвитку людини, а пізнавати світ, в якому ми живемо, значно цікавіше через призму творчості. Творча і культурна людина – це наша надія! Запрошуємо всіх на виставку! В «Галереї юніорів» роботи експонуватимуться до 10 листопада.

запорожье_мечты.jpg

Відкриття "Галереї юніорів" у дитячій художній школі

2 вересня у дитячій художній школі відбулось урочисте відкриття виставкової зали «Галерея юніорів».

На мистецьке свято були запрошені друзі та вихованці дитячої художньої школи. Почесним гостем став директор будинку культури «Металург»  Микола Миколайович Володьков. Він привітав жителів м. Запоріжжя з урочистою подією.

Під час святкування викладачі художньої школи на волонтерських засадах в рамках грантової програми «Ми – це місто» провели 9 майстер-класів з різних видів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва для всіх бажаючих. А безпосередньо в «Галереї юніорів» відкрилась виставка «На крилах творчості», де були представлені творчі роботи учнів художньої школи виконані в різних техніках і жанрах. Участь у виставці взяли  35 учнів  художньої школи віком від 10 до 16 років, які навчаються у підготовчих і 1 – 6 класах художньої школи.

Відкриття «Галереї юніорів» надало  можливість викладачам та учням школи значно збільшити глядацьку аудиторію, розширити коло спілкування  з юними художниками - учнями та викладачами образотворчих відділень міста і області, більш активно представити глядачам творчість молодих митців. Загалом, виставкова зала стала осередком культурного просвітництва містян через залучення їх до мистецтва, адже атмосфера творчості – найкраще середовище для духовного розвитку людини.

Святкування було яскравим, пізнавальним та корисним. Ласкаво просимо всіх охочих завітати до «Галереї юніорів».

ВІТАЄМО ЗАПОРІЗЬКУ ДИТЯЧУ ШКОЛУ ІЗ 60-РІЧЧЯМ ЗАСНУВАННЯ!

IMG-f968467f0d94dec1a8dcbd0060621ffa-V.j

    4 квітня 2019 року у Виставковій залі Запорізької організації НСХУ о 15 годині     відкри-вається звітна художня виставка творчих робіт викладачів, учнів і випускників  Запорізької      дитячої художньої школи, яка присвячена 60 - річному ювілею навчального закладу.

   Культурне надбання нашого народу – духовна спадщина країни, зберегти і примножити яку під силу тільки високоінтелектуальній нації. Відповідальну місію по вихованню майбутньої еліти країни вже понад 60 років виконує педагогічний колектив ЗДХШ. За весь період існування школою зроблено 54 випуски, художню освіту в її стінах отримали близько 3-х тисяч молодих талантів. Учнівський контингент школи  на сьогодні  складає більше 400 осіб віком від 4-5 і до 16-18 років, учні отримують початкову мистецьку освіту у спеціально облаштованих класах. Навчальний процес у школі успішно поєднує традиційні форми освітнього процесу і інноваційні технології. Викладацький колектив – спеціалісти високої кваліфікації, серед них – чотирнадцять викладачів вищої категорії, вісім з них мають звання «методист» і один «старший викладач». Більшість педагогів працюють за авторськими навчальними програмами, при цьому вони вдало поєднують освітню і творчу діяльність, серед викладачів є члени Національних творчих спілок України та інших творчих об’єднань. Кожного року учні ЗДХШ  беруть участь у більше ніж 20-ти конкурсах, виставках, фестивалях, пленерах образотворчого і декоративно-ужиткового мистецтва дитячої творчості різних рівнів, проводять чисельні персональні і групові митецькі виставки та  майстер-класи. Дієва освітня, методична і творча робота викладачів і учнів ЗДХШ  відзначена багатьма грамотами і дипломами, учнівська молодь школи отримала більше ніж 2-і тисячі різних нагород як в Україні, так і у інших країнах світу. Особлива гордість педагогічного колективу школи – випускники, значна когорта яких стали успішними творчими особистостями: архітекторами  і дизайнерами, художниками і скульпторами, викладачами і спеціалістами в різних галузях народного господарства.

   На ювілейній виставці ЗДХШ представлені творчі роботи учнів, викладачів та випускників – всього біля 200 робіт авторів. Ця виставка надає можливість організаторам поновити зв'язок часів і поколінь, оживити пам'ять про славне минуле учбового закладу і репрезентувати  сучасні творчі досягнення і викладачів, і учнів. Живописні полотна і графічні аркуші, декоративні композиції і керамічні вироби, виконані в різноманітних жанрах, техніках і манерах, вражають глядачів яскравістю живописних рішень, самобутніми образами та композиціями. На виставкових стендах розгортається захоплююча панорама індивідуальних творчих інтонацій, в яких вражає різноманіття художнього темпераменту авторів, сміливий злет їхніх фантазій і почуттів, яскраві емоції та високий талант виконання. Надзвичайно цікавим і повчальним є одночасне  оглядання учнівських,  викладацьких робіт, а також творів  уже визнаних майстрів образотворчого мистецтва – випускників ЗДХШ, прізвища яких на тепер стали відомими далеко за межами України. Таке наглядне творче поєднання молодості і досвіду є особливо важливим та дієвим для молодого покоління, яке зацікавлене у власному творчому зростанні. Запорізька дитяча художня школа - найкраще середовище  для духовного розвитку молоді, вона  радо запрошує  до себе на навчання  всіх бажаючих!

      28 лютого у Виставковій залі Запорізької організації Національної спілки художників України відбулось відкриття художньої виставки творчих робіт викладачів мистецьких шкіл м. Запоріжжя «Українські традиції та свята». Представлена виставка є завершальним етапом  творчого проекту, який запроваджений викладачами дитячої художньої школи на міській методичній конференції викладачів образотворчого мистецтва: «Українські звичаї, традиції, обряди і свята. Відображення їх в українському образотворенні».

       На тематичній виставці представлені 40 творів 21 автора, які захоплюють глядачів яскравими та самобутніми образами і композиційними рішеннями та передають глибокі емоції, сміливий злет фантазій і почуттів.  Живописні полотна, графічні аркуші, декоративні і керамічні вироби, виконані в різноманітних  жанрах і техніках, приваблюють глядачів яскравістю творчих задумів та глибоким емоційним наповненням. Звернення сучасних митців до глибинної пам’яті українського народу є яскравим прикладом зберігання та примноження генетичної пам'яті свого народу для теперішніх і наступних поколінь. 

      Українські звичаї, обряди і традиції – дивні і символічні, глибинні і магічні, мудрі та життєдайні. Вони є криницею мудрості, яку прийнято називати духовним надбанням народу.  Осмислення минулого, пізнання витоків своєї культури  дає нам можливість краще зрозуміти сьогоднішнє життя і уявити майбутнє. Народні  звичаї  і обряди, найшановніші свята і  традиції - це серцебиття української культури, природний її "кровообіг", порушення якого означає – смерть і занепад. Звичаї і традиції являють собою загальноприйняті неписані правила і закони, які тисячоліттями карбуються у культурній "ковальні" роду та передаються старійшинами з уст в уста, створюючи родинне оберегове коло. Ця духовна спадщина українського народу є джерелом творчого натхнення не тільки для багатьох поколінь художників, до неї постійно звертаються викладачі  з фаху образотворчого мистецтва мистецьких шкіл м. Запоріжжя.

 

До уваги відвідувачів! Виставка «Українські традиції та свята» творчих робіт викладачів мистецьких шкіл м. Запоріжжя працюватиме з 28 лютого по 15 березня 2019 року з 10:00 до 16:00 (вихідний неділя), яку ви зможете відвідати за адресою: Бульвар Центральний, 3 (мала зала). Вхід вільний.

1 клас (6-8 р.н.)
Рисунок
1 місце – Лелюх Єлизавета, викладач Романченко О.Г.
Живопис
1 місце – Моісеєнко Марія, керівник Немченко А.Ю.
2 місце – Солошенко Анісія, керівник Романченко О.Г.
2 клас (6-8 р.н.)
Рисунок
1 місце - Морозова Марія, викладач Юрчук С.В.
Живопис
1 місце – Павлова Кароліна, викладач Юрчук С.В.
3 місце – Шевченко Марія, викладач Третьяк Л.М.
1 клас
Рисунок
1 місце – Бикова Кіра, керівник Романченко О.Г.
2 місце – Луговенко Анастасія, керівник Романченко О.Г,
1 місце – Біленко Валерія, викладач Третьяк Л.М.
3 місце – Токар Марія, викладач Третьяк Л.М.
Живопис
1 місце – Шайтанова Поліна, викладач Сімчук В.О.
2 місце – Поліщук Олександр, викладач Третьяк Л.М.
3 місце – Товстоног Сабіна, викладач Немченко А.Ю.
2 клас
Рисунок

2

1 місце – Олійник Анастасія, викладач Манченко Ю.А.
2 місце – Уколова Анна, викладач Манченко Ю.А.
3 місце – Малютін Давид, викладач Андріанова А.І.
Живопис
1 місце – Іолоп Анастасія, викладач Рибалова В.В.
2 місце – Кузнєцова Софія, викладач Сімчук В.О.
2 місце – Данілова Олександра, викладач Звєрєв О.В.

3 клас
Рисунок
1 місце – Цибарева Наталя, викладач Третьяк Л.М.
2 місце Івченко Єва, викладач Андріанова А.І.
3 місце – Мазка Марта, викладач Андріанова А.І.
Живопис
1 місце – Панчук Дар’я, викладач Звєрєв О.В.
2 місце – Козакевич Марія, викладач Андріанова А.І.
3 місце – Антонова Александра, викладач Третьяк Л.М.
4 клас
Рисунок
1 місце – Ярошенко Надія, викладач Столбинська Н.П.
2 місце – Яременко Катерина, викладач Шиверський М.В.
3 місце – Головінова Поліна, викладач Жолудь О.С.
Живопис
1 місце – Ярошенко Надія, викладач Сгадов О.О,
2 місце – Долобан Марія, викладач Романченко О.Г.
3 місце – Ніконова Софія, викладач Шиверський М.В.
5 клас
Рисунок
1 місце – Козлова Анна, викладач Шевченко В.А.
2 місце – Назаренко Вікторія, викладач Лубенцов М.С.
3 місце – Салова Анна, викладач Рибалова В.В.
Живопис
1 місце – Тимець Поліна, викладач Рибалова В.В.
2 місце – Салова Анна, викладач Рибалова В.В.
3 місце – Єгорова Руслана, викладач Сімчук В.О.
6 клас
Рисунок
1 місце – Бондар Ольга, викладач Юрчук С.В.
Живопис
1 місце – Бондар Ольга, викладач Шевченко В.А.
2 місце – Соловьйов Владислав, викладач Шиверський М.В.
3 місце – Грін Марія, викладач Шевченко В.А.

bottom of page